17 LB

Teknik Özellikler
M - 5  (17 Lb) Magnezyum Anot

Dolgusuz Anot :100mmx100mmx460mm

Dolgusuz Anot Ağırlık : 8  Kg

Dolgu Ölçüleri : 200mm x 550mm 

Anot Dolgusu : 11,4  Kg

Toplam Ağırlık : 19,5  Kg

Akım Kapasitesi : 2200 A.h /Kg

Anot YıpranmaDeğeri:7Kg/A.Year

Anot Potansiyel Değeri : 1,5 - 1,75 - V (Cu / CuSo4)

Çekirdek Direnç Değeri : 0,01 Ohm Min

 

Açıklama

Korozyon, metalin içinde bulunduğu ortam ile kimyasal veya elektrokimyasal reaksiyona girerek metalik özelliklerini kaybetmesidir. Metallerin büyük bir kısmı su ve atmosfer etkisine dayanıklı olmayıp, normal şartlar altında bile korozyona uğrayabilir.

Katodik koruma sistemlerinde galvanik anot olarak en çok magnezyum anotlar kullanılmaktadır. Koruma akım ihtiyacına ve zemin direncine bağlı olarak yüksek potansiyelli ve AZ63 magnezyum alaşımları kullanılır. Galvanik anotlar kurban anot olarak da adlandırılırlar.

Magnezyum Anot üretimi ve kullanımı tamamen mühendislik gerektiren bir konudur.  Magnezyum anotlarda; Alaşım elementlerinin yapısal etkilerinden ötürü her bir eriyik için sık kontrol’ü ve spektrografik analizleri gereklidir. Kimyasal bileşimi ve dağılım anot performansına etki eden önemli parametrelerdir.

Yüksek potansiyelli magnezyum anotların içersinde 0,5-1,5 arasında mangan ilavesi ile üretilmektedir. %99,95 saflıkta magnezyum külçe gerektiğinden firmamız malzemeleri yurt dışından ithal etmektedir. Ürettiğimiz ürünleri Analiz sertifikası ile çıkışını yapmaktayız. Anot Ömür Testi Anot kalitesi hakkında en doğru bilgiyi vermektedir. TSE belgesine göre üretilmeyen anotların ömrü kısa olmakta ve tesisatı korumamaktadır.

Posted in İZOLASYON MALZEMELERİ, MG Anotlar.